Blue Flower

Aplikacja pozawala na dodawanie zdjęć użytkownika oraz nagrywanie jego głosu. Elementy te są składowane w urządzeniu i nigdy nie są wysyłane z urządzenia gdziekolwiek, chroniąc w ten sposób prywatność użytkowników. Program może wysyłać na serwer twórcy informacje tworzące statystyki wykorzystania aplikacji. Dzięki tym statystykom twórca gromadzi informacje pomagające w rozwoju programu.

W razie pytań do polityki prywatności, proszę o kontakt :)

Komunikacja Alternatywna to darmowa aplikacja na telefony i tablety z systemem Android. Zapraszam do zapoznania się z informacjami na temat tejże w formie poniższych pytań i odpowiedzi :) 

 

Gdzie mogę pobrać aplikację?

Aplikację można pobrać z Sklepu Google, pod tym adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mhdev.alternativecommunication

 

Gdzie mogę uzyskać więcej bieżących informacji o rozwoju aplikacji?

Zapraszam serdecznie na profil Facebookowy pod adresem: https://www.facebook.com/komunikacjaalternatywna. Zapraszam także do polubienia strony, by być na bieżąco oraz by dać mi motywację do dalszych prac :-)

 

W jakim celu powstała aplikacja?

Aplikacja powstała by pomóc osobom, których "standardowa" komunikacja jest utrudniona. 

 

Jakie możliwości daje aplikacja?

Aplikacja umożliwia komunikację z otoczeniem za pomocą spersonalizowanych tablic z obrazkami. W ten sposób można obrazkami ułożyć komunikat, który następnie jest odczytywany przez syntezator mowy. Inną możliwością jest posługiwanie się tekstem pisanym, który jest odczytywany.

 

W jaki sposób tworzona jest aplikacja?

Aplikacja tworzona jest wolontaryjnie, przez jednego człowieka, w wolnym czasie. To powoduje, że rozwija się powoli, aczkolwiek sukcesywnie (i oby tak pozostało ;-))

 

Dlaczego aplikacja jest darmowa? Czy taka pozostanie?

Zobaczywszy ceny aplikacji do komunikacji alternatywnej złapałem się za głowę. Moim skromnym zdaniem, producenci polskich aplikacji do komunikacji alternatywnej wymuszają bardzo wysokie ceny dla ludzi, którzy nie mogą w sposób swobodny wyrażać tego, co chcą powiedzieć. Przez wiele lat swojego życia byłem zawodowym programistą i postanowiłem stworzyć coś alternatywnego. Zrozumiałem, że ma to sens dla zwykłych ludzi. Chcę iść za tym. A jeśli przy okazji włożę któregoś dnia kij w szprychy komercyjnym rozwiązaniom... to będzie dodatkowa satysfakcja ;-)